Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: 450d z allegro

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie 450d z allegro

    Witam,

    Czy mogę prosić o opinię specjalistów na temat takiego zestawu i takiej ceny? Co prawda rozważałem 600d z kitem ale tutaj pomimo braku gwarancji mam właściwie komplet...

    Canon 450D + 18-55 + 55-250 + Akcesoria (3080907594) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Będę bardzo wdzięczny
    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #2
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Cena z kosmosu... za te pieniądze lepiej już kupić 40D z kitem, może nawet 50D by Ci się udało zdobyć (ale ze zdecydowanie większym przebiegiem). Przebieg tego 450D malutki, ale cena i tak nieadekwatna. Nie warto
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Cytat Zamieszczone przez haze Zobacz posta
    Cena z kosmosu... za te pieniądze lepiej już kupić 40D z kitem, może nawet 50D by Ci się udało zdobyć (ale ze zdecydowanie większym przebiegiem). Przebieg tego 450D malutki, ale cena i tak nieadekwatna. Nie warto
    Nazywanie tej kwoty "z kosmosu" jest lekką przesadą, bo należy pamiętać, że 55-250 to jakieś 600zł, więc pozostaje 1000zł za praktycznie nieużywane (o ile jest tak jak pisze sprzedający; a chodzą po 800-1200zł) 450D. A czy warto, to już inna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez zaitsev ; 12-03-2013 o 09:15

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Jak masz zamiar używać szkieł typu 18-55 i 55-250 to możesz w ogóle nie kupować lustra tylko od razu jakiś kompakt z wymienną optyką albo nawet typowego kompakta ale z wyższej półki. Gwarantuje Ci że będziesz miał taką samą jakość zdjęć albo nawet lepszą. 450D to już leciwa konstrukcja - ze słabym AF . Chce mieś radość ze zdjęć to kup jak Ci radzą 50 D i jakieś fajne szkiełka do tego . Na początek może być Tamron 17-50 i jakaś stałka .

  5. #5
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Przepraszam, mój błąd nie zauważyłem że tam jest 55-250, z rana nie myśle nie ważne i tak jest to za duża kwota gdyż sam 55-250 można dostać za 500zł a jak się człowiek postara to i taniej...
    Ostatnio edytowane przez haze ; 12-03-2013 o 09:55
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Dziękuję za odpowiedzi. Co do kompaktów to miałem Fuji S6500 i obecnie A610. Mniej więcej wiem co to tryb M. Nie dodałem, że poza aparatem imieninowo-spacerowym będę podpinał go przez ring do teleskopu oraz próbował się w astrofoto z astromebla paralaktycznego na niskich ogniskowych. No i w kompaktach zawsze brakowało mi tej ostrości i czasami rozmycia tła. Posiadając teleskop zdaję też sobie sprawę z roli szkieł w jakości obrazu.

    Znalazłem 50D z Tokinem ale w mojej górnej granicy i to po wymianie migawki przy 200k... Wizja ewentualnych napraw po wydaniu 2k jednak trochę martwi.

    Zadam w takim razie pytanie uzupełniające. Czy wspomniany przeze mnie ponoć dość chwalony 600d z kitem w funkcji imieninowo-spacerowej + jasna stałka 50mm do szerokich kadrów nieba byłaby w miarę dobrą opcją z wizją rozwoju w przyszłości?

  7. #7
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    40
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Cytat Zamieszczone przez watchu
    jasna stałka 50mm do szerokich kadrów
    Jedno z drugim się niestety wyklucza. 50mm to nawet na full frame nie jest szeroko. Co to za tokina że tak cenę tej pięćdziesiątki winduje? 2tys. zł to można kupić 50D z przebiegiem niższym niż 10 tys.
    Cytat Zamieszczone przez watchu
    Czy wspomniany przeze mnie ponoć dość chwalony 600d z kitem w funkcji imieninowo-spacerowej (...) byłaby w miarę dobrą opcją z wizją rozwoju w przyszłości
    Myślę, że tak
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar tdominiak
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Tuliszków
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Tokin 16-50. Sprzedawca może uważa aparat z wymienioną migawką za nowy. Oczywiście, że 50mm to nie jest szeroki kadr, po napisaniu dopiero pomyślałem. Tutaj przydałby się np Samyang 8mm fisheye do zdjęć drogi mlecznej. Chyba w takim razie odpuszczę starsze konstrukcje i pójdę w 600d z kitem i potem pomyślę o jakie szkła go rozszerzyć.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    Cytat Zamieszczone przez watchu Zobacz posta
    Tokin 16-50. Sprzedawca może uważa aparat z wymienioną migawką za nowy. Oczywiście, że 50mm to nie jest szeroki kadr, po napisaniu dopiero pomyślałem. Tutaj przydałby się np Samyang 8mm fisheye do zdjęć drogi mlecznej. Chyba w takim razie odpuszczę starsze konstrukcje i pójdę w 600d z kitem i potem pomyślę o jakie szkła go rozszerzyć.
    Ja jednak bym poszukał 60D. Warto od razu dopłacić kilka złotych ... Moze jakaś używka na gwarancji .

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: 450d z allegro

    A dokładniej to 60da , ale to już torchę inna półka cenowa

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •