Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Kupowanie akcesorii z Chin

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    96

    Domyślnie

    Odnośnie dodatkowych opłat to nie jest przypadkiem tak że do 150 euro jesteśmy zwolnieni z cła i vatu na towary spoza UE? ;-)

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrenag Zobacz posta
    Odnośnie dodatkowych opłat to nie jest przypadkiem tak że do 150 euro jesteśmy zwolnieni z cła i vatu na towary spoza UE? ;-)
    Nie.
    Do 22 dolarów jesteśmy zwolnieni. Od 22 dolarów do 150 EUR mamy szansę, ze UC wspaniałomyślnie odstąpi od nałożenia cła i VAT.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  3. #13
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Nie.
    Do 22 dolarów jesteśmy zwolnieni. Od 22 dolarów do 150 EUR mamy szansę, ze UC wspaniałomyślnie odstąpi od nałożenia cła i VAT.

    Przy czym zawartość w rodzaju "toys" albo "gift" tą szansę zwiększa.

    Sporo kupuję w Hong-Kongu i USA - niektórych rzeczy po prostu w europie nie ma - i poniżej 100$ jeszcze nigdy nie zapłaciłem cła. Powyżej 100$ - zawsze. :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    A w którym momencie się dowiadujemy, że nałożono to cło? Ja kupowałem na jEbaju, póki co, za max 80$, no i nigdy nie naliczali mi cła. Ale jeśli by to zrobili, to co? W którym momencie musiałbym to płacić i gdzie i jak i komu?

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    http://www.ebay.pl/itm/Pair-Yongnuo-...item4ab3b4a53a
    lub
    http://www.ebay.pl/itm/2-Sets-Yongnu...item4ab0f128dc
    sam kupowałem Yongnuo RF-603 Radio Flash i wyszło mi srednio po 57 zł za sztukę
    minim raz na miesiąc coś kupię (np. tydzień temu dekielki do FD i 2 filtry IR) i zawsze czekam ok. 2 tyg. raz chcieli oclić mi lampę ring (było duże pudełko) ale przesłałem emailem wynik mojej aukcji (kosztowała chyba 49 $) i nic nie płaciłem
    powodzenia

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k4cper Zobacz posta
    A w którym momencie się dowiadujemy, że nałożono to cło? Ja kupowałem na jEbaju, póki co, za max 80$, no i nigdy nie naliczali mi cła. Ale jeśli by to zrobili, to co? W którym momencie musiałbym to płacić i gdzie i jak i komu?
    Wszystko Ci wytłumaczą w liście poleconym.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  7. #17
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Wszystko Ci wytłumaczą w liście poleconym.
    Albo przyjdzie mail/telefon z FedEx czy innej firmy kurierskiej, żeby im poleconym wysłać upoważnienie do oclenia, że o kasie nie wspomnę.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Albo przyjdzie mail/telefon z FedEx czy innej firmy kurierskiej, żeby im poleconym wysłać upoważnienie do oclenia, że o kasie nie wspomnę.
    W tym przypadku, również nie przyjdzie "ani słowo", o kosztach tego upoważnienia. Ale nie zapomną i to przyjdzie już potem, razem z paczką
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Nie.
    Do 22 dolarów jesteśmy zwolnieni. Od 22 dolarów do 150 EUR mamy szansę, ze UC wspaniałomyślnie odstąpi od nałożenia cła i VAT.
    sprostuje do konvca

    do 150 eu zwolnienie z cła wg ktorejs tam ustawy
    >22 $ = mozliwosc naliczenia vat

  10. #20

    Domyślnie

    Ja zamawiam dużo rzeczy z Chin i Hong Kongu. Wystarczy żeby gośc który wysyła ci towar napisał Gift i paczka leci bez komplikacji. ważna jest ilośc wysyłanych rzeczy . wiadomo ze osoba indywidualna nie zamawia 30 lamp dla siebie bo od razu masz cło jak złoto przywalone. Nastepnie wysyłka jak coś wartościowego nigdy kuriel
    albo Hong kong Post Albo china post. Idzie jak nasza poczta polska masz na miejscu bez żadnych deklaracji. Czas dostawy to ok 2 max 3 tygodnie. Ostatnio jak zamawiałem tel. czekałem 1.5 tygodnia. Warto kupować za granicą, bo w naszym chorym i policyjnym państwie płacisz, clo , Vat, akcyzę, Cit, Srit i wiele innych chorych podatków od podatku. W razie pytań udziele wszelkich informacji jak tanio kupowac za granicą

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •