Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Współpraca z producentami materiałów; udostępnianie zdjęć ZA ILE? lub ZA CO?

  1. #1

    Domyślnie Współpraca z producentami materiałów; udostępnianie zdjęć ZA ILE? lub ZA CO?

    Witajcie,

    Możliwe, że nie udało mi się odszukać podobnego wątku - gdyby tak było, proszę o podpowiedź gdzie znaleźć takie informacje.


    Ostatnio dostałam propozycje od producenta: Podobają nam się Pani projekty (projekty fotoksiążek czyli zdjęcia) i chcielibyśmy zaproponować darmową fotoksiążkę w zamian za udostępnienie projektu fotoksiążki do reklamy naszej firmy oraz co za tym idzie darmową reklamę na targach oraz wśród innych fotografów, którzy dopiero poznają naszą ofertę (prezentacja jakości materiałów).

    Chciałam zapytać, czy i za ile udostępnialiście swoje prace firmą u których zamawialiście materiały: np. odbitki, albumy, fotoksiążki itp.

    A drugie pytanie, dotyczy artykułów w gazetach. Podobna propozycja również padła od całkiem innego przedsiębiorstwa, aby w ramach własnej reklamy użyczyć zdjęcia do artykułu / reklama polegająca na dodaniu adresu www pod zdjęciem.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Współpraca z producentami materiałów; udostępnianie zdjęć ZA ILE? lub ZA CO?

    Ja ostatnio dostałem ofertę od firmy na projekt, który w sumie mógłby zająć tydzień, co oferowali w zamian? Opłatę za dojazd i wyżywienie!
    Warunki jak w jakimś obozie pracy :razz:

    Kiedyś też, jakaś firma chciała zdjęcia za flaszkę i szynkę, jak miałbym wtedy wystawić F VAT?

  3. #3

    Domyślnie Odp: Współpraca z producentami materiałów; udostępnianie zdjęć ZA ILE? lub ZA CO?

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Ja ostatnio dostałem ofertę od firmy na projekt, który w sumie mógłby zająć tydzień, co oferowali w zamian? Opłatę za dojazd i wyżywienie!
    Warunki jak w jakimś obozie pracy :razz:

    Kiedyś też, jakaś firma chciała zdjęcia za flaszkę i szynkę, jak miałbym wtedy wystawić F VAT?


    Faktycznie, gra warta szynki

  4. #4

    Domyślnie Odp: Współpraca z producentami materiałów; udostępnianie zdjęć ZA ILE? lub ZA CO?

    Jeśli jest to coś co i tak jest już*zrobione i co najważniejsze, na czym już raz się zarobiło to oferta całkiem spoko. Ale zawsze warto ponegocjować. Zwłaszcza jeśli dotyczy to producenta to bartery bywają*bardzo opłacalne i często można dużo wynegocjować. Ja w takich przypadkach wolę negocjować*stałe zniżki, zamiast jednorazowej "zapłaty", co uzasadniam na ogół tym, że oni też nie wykorzystują tego jednorazowo. Jeśli u kogoś zamawiam dosyć*dużo, to po przeliczeniu w skali np. pół roku może się*to okazać*dużo większym zyskiem. Dla producenta - zwłaszcza, jeśli to jakaś mniejsza firma - też*jest to lepsze.
    Ostatnio edytowane przez Ziib ; 08-04-2013 o 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •